14 podcast afleveringen en een boek over 100 jaar haven
Er staan inmiddels meer dan 14 afleveringen online van de 100 jaar haven podcast. In deze Podcast “100 jaar Deventer Haven!” nemen wij jullie mee door de verschillende fasen in de afgelopen eeuw en laten betrokkenen en deskundigen hierover aan het woord. Te beginnen bij de geschiedenis, vervolgens de tijd tot aan de jaren ’60, waarna we het hebben over de gedeeltelijke teloorgang van veel industrie en de herontwikkeling van het Havenkwartier, en uiteraard bespreken het heden en de toekomst van de haven in Deventer.
In de eerste aflevering komt oud stadshistoricus Clemens Hogenstijn aan het woord over wedhouder de Boer. In aflevering 2 vertelt Arno Diijkhof, over de aanleg van spoorwegen. In de 3e aflevering spreken we met Gijs van Elk, oud voorzitter v.d. SIED. In de 4de spreken we de oudste havenkwartier bewoner Han Nijhof. In aflevering 5 spreken we bewoner van de Grijze silo, José vd Griendt. In aflevering 6 komt Dennis Laing aan het woord. Hij begon als projectmanager van de Gemeente Deventer aan dit ambitieuze project Havenkwartier
In aflevering 7 komt wethouder Jaimy van Essen, de havenwethouder aan het woord. In aflevering 8 komt huidige Witteveen+Bos directeur Wouter Bijman aan het woord over de Prins Bernhard-sluis. En in aflevering 9 vertellen Herm Golbach en Niels Nifterink hoe de doorwaailoods voor hout in de 2e havenarm inspiratie leverde voor skateplekken in de stad en de loods zelf ombouwden tot Burnside Skatepark.
In de 10e aflevering komen Gérard Schiphorst van TAMTAM & Egbert Scheffer van PUNT aan het woord, die ieder op eigen wijze in de Bodenloods hun activiteiten vormgaven aan de Scheepvaartstraat 7. In de 11de aflevering komen verhalen, anekdotes en toekomst ideeën van waterport-havenmeester Rene Huurman en Fransien Attema ter sprake. In aflevering 12 komt Mieke Conijn van het Kunstenlab & IJsselbiënnale aan het woord. In aflevering 13 spreken we Roy van Verseveld, operations manager van Vos Deventer transport. In de slot aflevering van deze serie is Bart Folmer te gast. Hij vertelt over de “Willie & Piknik tijd” voor velen een gouden tijd in het Havenkwartier.
Luister alle podcast via je favoriete podcast app of via Spotify
Francien Attema schreef ook een boekje “100 jaar Deventer industriehaven. Ontstaansgeschiedenis en gebruik” Met prachtige schippersverhalen, nu te koop bij Burnside of bij Café Punt in het Havenkwartier voor €5
Bekijk hier de after-movie van de Havendag op 10 mei 2025: https://youtube.com/shorts/32qiVivQtD8?feature=shared
Bedankt voor het luisteren naar deze podcast serie ter ere van het 100 jarig bestaan van de Haven. Deze podcast is opgenomen in de Podcast Studio van PUNT met hulp van Egbert.EGD. En is in Samewerking met Heleen Janszen van de SIED ter ere van 100 jaar Deventer Haven gemaakt. Meer info: podcastegd.nl en sied.nl
Gepubliceerd op: 7 juli 2025